Niszczarka do domu lub biura. Jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Skoro odnalazłeś nasz wpis na naszym blogu zapewne zastanawiasz się nad zakupem niszczarki do swojego domu lub biura. W pierwszej kolejności należy w szczególności wziąć pod uwagę jakie materiały będziesz chciał niszczyć, jak często oraz cenę za odpowiedni sprzęt dla Twoich oczekiwań. Dla rozwiania jakichkolwiek wątpliwości, stworzyliśmy mini poradnik. W dobie panowania RODO, niszczarka to stały kompan w każdym biurze, dlatego każda firma powinna być wyposażona w taki sprzęt, by móc w bezpieczny sposób niszczyć dokumenty.

Jaką niszczarkę wybrać do biura oraz do domu sklep merlando

Jeśli planujesz zakupić niszczarkę do domu lub biura, powinieneś zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • jakie rodzaje dokumentów chcesz niszczyć za pomocą niszczarki(dane tajne czy wrażliwe),
 • czy chcesz niszczyć tylko papierowe dokumenty, czy również nośniki danych,
 • ile dokumentów będziesz niszczyć,
 • czy będziesz korzystał z niszczarki w domu czy raczej w biurze,
 • jakie funkcje są Tobie potrzebne w urządzeniu,
 • jaką kwotę zamierzasz przeznaczyć na odpowiedni sprzęt,

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze niszczarki?

 • Poziom bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych aspektów jakie powinna posiadać niszczarka. Zależy to między innymi od preferencji użytkownika. Ostatecznym wynikiem tych konkretów pracy urządzenia jest ścinanie dokumentów na cienkie paski oraz na niewielkie ścinki. Wiadomo, im drobniej tym lepiej. Niszczarki posiadają poziomy niszczenia dokumentów od P-1 do P-7. Jeśli zależy Tobie na utylizacji danych poufnych lub bardzo tajnych będziesz musiał wyposażyć się w te, o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Takie urządzenie przerobi Twoje papiery na ścinki o bardzo małej powierzchni. Jeżeli, nie potrzebujesz używać sprzętu do ważnych dokumentów, dobrze sprawdzi się o mniejszym poziomie, która zapewne będzie tańsza.
klasa bezpieczeństwa niszczarek
 • Wydajność jest jedną z podstawowych parametrów, jaką posiada taki sprzęt. Im więcej kartek zniszczy na minutę tym lepiej, co przekładać się może na cenę takiego urządzenia. Przy wyborze takiego parametru musisz wziąć pod uwagę ile osób będzie korzystać.
 • Hałas nie jest przyjacielem, z doświadczenia wiem, że podstawą w pracy jest cisza i spokój a sprzęt do niszczenia dokumentów nie należy do cichych urządzeń. Dlatego jeśli zależy wam na cichej pracy, musicie zwrócić uwagę na hałas jaki generuje w dB. Za taką normę uważa się ok. 50 – 60 dB.
 • Pojemność zbiornika jest ważna jeśli Twoje moce przerobowe w niszczeniu są duże. Wielkość jest na tyle ważna, że w dużych biurach przy mniejszych zbiornikach będziesz tracić czas na częste opróżnianie. Dlatego wybierając niszczarkę, zwróć uwagę na ilość niszczonych dokumentów.

Jakie są najważniejsze funkcje?

Nowsze niszczarki do papieru mają dużo dodatkowych funkcji i przydatnych opcji, które ułatwiają prace użytkownikowi. Dla bardziej wymagających, niszczenie płyt CD czy kart bankowych z pewnością się przyda . Warto też zwrócić uwagę na funkcje Start/Stop, która sprawia, że korzystanie z niszczarki jest bardzo wygodne. Koniecznie trzeba mieć zawsze na uwadze, jaki odpowiedni sprzęt wybrać do naszego użytkowania, ponieważ po wybraniu mniej funkcjonalnej a zarazem tańszej dla naszych potrzeb, możemy narazić się z późniejszymi kosztami. Wynikają one, z nadmiernej pracy urządzenia i szybszej eksploatacji podzespołów.

Jaka wybrać niszczarkę do biura lub domu

Wyżej wymienione aspekty nie są jedynymi na, które warto mieć oczy otwarte. Ważne są też pewne funkcje urządzenia z którymi będzie nam łatwiej i przyjemniej użytkować niszczarkę. Między innymi:

 • Rewers – gdy wsadzimy do niszczarki za dużo dokumentów naraz, może to spowodować zacięcie urządzenia. Funkcja Rewers, zwróci nam włożone dokumenty by uniknąć usterki i móc dalej pracować.
 • Start/Stop – rozwiązanie, które zdecydowanie poprawia komfort pracy. Dzięki tej funkcji, niszczarka się uruchamia jak tylko wsadzimy do niej dokumenty i wyłącza się po zakończeniu niszczenia. 
 • Automatyczne oliwienie – może nie wszystkie modele posiadają automatyczne oliwienie ale ta funkcja z pewnością się może przydać. Na pewno nie zapomnimy o naoliwieniu ostrzy, ponieważ maszyna zrobi to za nas.
 • Czujnik wypełnienia pojemnika – prosta funkcja informująca nas kiedy zbiornik się zapełni.
 • Czujnik dotyku – producenci niektórych niszczarek wyposażyli swoje produkty w czujnik dotyku. Jak użytkownik dotknie wnętrza szczeliny na papier, urządzenie się natychmiast zatrzymuję, żeby uniknąć nieszczęśliwego wypadku.

 W naszej ofercie znajdziecie niszczarki takich firm jak Rexel, Leitz czy Fellowes. Również zakupicie akcesoria do eksploatacji. Wystarczy kliknąć w link <Kliknij

Dodaj komentarz